Patodeweloperka w Polsce i innych krajach

Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Patodeweloperka w Polsce i innych krajach. – W ostatnich latach w polskim słowniku utrwaliło się już bardzo ciekawe słowo – “patodeweloperka” O co chodzi ? Chodzi oczywiście o patologię na rynku nieruchomości. Ceny mieszkań w Polsce i na świecie w ostatnich latach poszybowały. Budowa bardzo niewielkich mieszkań jest już na świecie w zasadzie normą. Przyczyna jest prosta- ludzie po prostu nie mają gdzie mieszkać

W tym artykule opiszemy kilka przykładów patodeweloperki

Przeczytaj również: Zakup mieszkania w Polsce

Dzielnica Krowodrze w Krakowie

Budynek został dobudowany do już istniejących kamienic. Uwagę zwraca zwłaszcza jego bryła – balkony architekt zaaranżował we wnękach, na dodatek znajdują się w odległości zaledwie kilkudziesięciu centymetrów od siebie.  Dodajmy, że budynek wygrał plebiscyt na archibubel

Zapomnij zatem o prywatności w swoim mieszkaniu, już nie wspominamy o dostępie do światła dziennego.

Drugie miejsce w tym samym plebiscycie, zajęły budynki położone na osiedlu Dywizjonu 303 pod numerami 20 i 20a. Otrzymały 3 tys. 917 głosów. Budynki deweloper zbudował kilka metrów od ogromnego słupa wysokiego napięcia. Konstrukcja jest wykorzystywana do przesyłu prądu o napięciu ponad 100 tysięcy woltów. Za sprawą nietypowej lokalizacji można poczuć się jak w elektrowni, co powinno być interesujące dla fanów industrialnych klimatów.

Dodatkowych wrażeń dostarczają chodniki otaczające budynek, które miejscami są tak strome, że łatwo je pomylić ze ścianą. Dlatego miłośnicy wspinaczek i wędrówek górskich mogą potraktować codzienne wyjście z domu jak treningi.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Patodeweloperka w Polsce i innych krajach- Inne przykłady

Mikrokawalerki to nie wynalazek polskich deweloperów. Jak się okazuje, święciły one swoje triumfy przez stulecia, pozwalając kosztem powierzchni, zyskiwać na lokalizacji.

Zgodnie z danymi przedstawionym przez Uniwersytet Cambridge Brytyjczycy mieszkają w najmniejszych domach w Europie. Jak się okazuje, w ten trend doskonale wpisuje się domek, który chowa się w cieniu zamczyska, zbudoawnego przez króla Edwarda Inazywanego największą fortyfikacją średniowieczną w Europie. 

Czerwona nieruchomość zbudowana została około XVI wieku, a rodziny ją zamieszkujące zmieniały się z pokolenia na pokolenie. Ostatnim mieszkańcem był rybak Robert Jones o wzroście około 1,9 metra, który właśnie z tego powodu nie mógł w nim swobodnie stanąć. 

Dom o wymiarach 3,05 metrów na 1,8 metra (co daje powierzchnię 5,49 mkw.) ma dwie kondygnacje. Na parterze mieści się kominek i mała kuchnia. Na piętrze, na które można się dostać po drabinie, znajduje się łóżko, piecyk, kran i szafka nocna. 

Patodeweloperka w Korei Południowej

To co w Europie i w Polsce uważamy jeszcze za patologię na Koreańczykach nie robi już żadnego wrażenia. Jest normalne. Nie dziwi ich nawet toaleta zlokalizowana obok płyty kuchennej. Warto wiedzieć, że mikrokawalerki i kawalerki są najpopularnieszymi mieszkaniami wynajmowanymi przez Koreańczyków. Pracownicy firm z reguły kierują się głównie bliskością miejsca pracy. Jeśli chodzi o mikrokawalerkę w Korei południowej mamy do wyboru dwa typy takiego mieszkania. Kawalerka na planie otwartym czyli jeden pokój, w którym musimy zmieścić wszystko: łóżko szafę kuchnię i łazienkę. Drugi typ to kawalerka z bardzo niewielką wydzieloną kuchnią oraz resztą przestrzeni. Mówimy o metrażu mniejszym niż 18 metrów kwadratowych

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Jeśli interesuje Cię temat nieruchomości, mogą zainteresować Cię również poniższe artykuły:

Zniesienie współwłasności nieruchomości

Podatek od nieruchomości – kto, jak i ile zapłaci?

Zakup nieruchomości w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *