Zakup nieruchomości w Polsce

Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Zakup nieruchomości w Polsce w ostatnich latach jest jednym z niewielu elementów, który zabezpiecza nas przed utratą oszczędności. Polska od kilku lat stanowi doskonałą okazję do inwestowania w nieruchomości i nadal tak jest. Kraj jest bardziej stabilny gospodarczo i politycznie niż niektóre z sąsiadujących z nim krajów Europy Wschodniej. Ponadto polski rynek nieruchomości wykazuje wszystkie oznaki dojrzewania sektora nieruchomości. Wielu przedsiębiorców kupuje nieruchomości, zamieszkuje w nich i jednocześnie prowadzi biznes. Jednakże jak w takiej sytuacji wygląda kwestia podatków od nieruchomości? Popyt na nieruchomości wzrósł, ponieważ firmy nadal inwestują w nowe osiedla przemysłowe w całym kraju. Ponadto w segmencie nieruchomości “new build” obserwuje się ponowne zainteresowanie kupujących. Kupujących, którzy dostrzegają długoterminową wartość w zakupie zupełnie nowego domu zamiast starszego, który wymaga rozległych prac remontowych. Nie każdy, kto inwestuje w nieruchomości poza granicami swojego kraju, wie dokładnie, w co się pakuje i jak najlepiej to zrobić. Czy kupno nieruchomości z rynku wtórnego zwalnia sprzedającego z PIT? Możesz mieć wrażenie, że wziąłeś na siebie coś, na co nie jesteś gotowy ze względu na niewystarczającą wiedzę w temacie. Jednak z właściwą radą możesz iść naprzód z ufnością wiedząc, że zrobiłeś wszystko dobrze. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem nieruchomości w Polsce.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Pamiętajcie, że Warszawa jest jednym z najpopularniejszych miejsc do budowy biznesu w Europie. Warto rozważyć ją jako miejsce zakupu nieruchomości – 10 najlepszych miast w Europie dla rozwoju biznesu.

10 najłatwiejszych krajów do prowadzenia działalności gospodarczej w Europie

Zakup nieruchomości w Polsce – Zacznij od podstaw

Podstawową korzyścią z inwestowania w nieruchomości jest potencjał aprecjacji Twojej inwestycji. Istnieje wiele czynników, które wpływają na przyszłą wartość każdego kawałka nieruchomości, ale najważniejszym z nich jest popyt. Im bardziej popyt w danym obszarze jest, tym bardziej prawdopodobne jest, że obszar nieruchomości wzrośnie w wartości. Możesz zwiększyć popyt na danym kawałku nieruchomości poprzez poprawę jego livability. Na przykład, jeśli znajdziesz stary magazyn w obszarze przemysłowym i przekształcisz go w budynek mieszkalny, popyt na ten budynek wzrośnie. Wynika to z tego, że ludzie wyprowadzają się z centrum miasta do tańszych, bardziej przestronnych pomieszczeń mieszkalnych. Możesz również zwiększyć popyt na dany kawałek nieruchomości poprzez zwiększenie jego użyteczności bez zmiany projektu. Dla przykładu instalując panele słoneczne w celu obniżenia rachunków za media lub dodając drugą łazienkę do każdego lokalu zgodnie z wymogami prawa.

Polskie nieruchomości to doskonała inwestycja

Inwestując w nieruchomości, warto pamiętać, że to co idzie w górę, może również spaść. Widać to na polskim rynku nieruchomości, który, podobnie jak rynek amerykański w latach 2000, odnotował znaczny wzrost w ciągu ostatniej dekady. Jednak w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, polski rynek nie odnotował nagłego spadku po okresie wysokiego wzrostu. Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego, przewiduje się, że polska gospodarka wzrosła o 4,9% w 2018 roku, co czyni ją najszybciej rozwijającą się gospodarką w Europie. Ten solidny wzrost gospodarczy to dobra wiadomość dla inwestorów, którzy kupują nieruchomości w Polsce, ponieważ rosnąca gospodarka zazwyczaj oznacza rosnący popyt na nieruchomości.

Badanie jest kluczem do ceny

Chociaż zawsze warto odrobić pracę domową przed zainwestowaniem w jakąkolwiek nieruchomość, jest to szczególnie ważne, jeśli kupujesz nieruchomość poza swoim krajem.

  • Jakie są przepisy regulujące zakup, sprzedaż i przekazywanie nieruchomości w Polsce?
  • Jakie podatki obowiązują przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości?
  • Jakie są przepisy dotyczące kredytów hipotecznych i finansowania? Jakie są średnie koszty mediów w różnych częściach kraju?
  • To tylko kilka z wielu pytań, które należy sobie zadać przed zakupem nieruchomości w innym kraju.

Bądź świadomy ryzyka związanego z inwestycjami zagranicznymi

Istnieje wiele zagrożeń związanych z inwestycjami w nieruchomości za granicą, ale byłoby przesadą sugerować, że jest to fatalny pomysł. Wszystkie inwestycje wiążą się z ryzykiem. Na niektórych rynkach może być ono wyższe, można je złagodzić przy zachowaniu odpowiedniej należytej staranności. Tymczasem niektóre z ryzyk związanych z inwestowaniem w polskie nieruchomości są takie same. Są wręcz identyczne, jak w przypadku inwestowania w nieruchomości w swoim kraju.

Należą do nich:

  • ryzyko nadmiernego zadłużania się poprzez wysokooprocentowane kredyty hipoteczne lub inne formy zadłużenia;
  • ryzyko zakupu nieruchomości, która wymaga zbyt wielu napraw, aby była opłacalna finansowo;
  • oraz ryzyko zakupu w obszarze, który ma doświadczyć nagłego spadku popytu w wyniku ogólnego spowolnienia gospodarczego.

Przypominamy wam, że jeśli chcecie kupić nieruchomość w celu prowadzenia biznesu lepiej skorzystać z oferty wirtualnego biura – Oszczędność jaką zapewnia wirtualne biuro.

Zakup nieruchomości w Polsce – Zakończenie

Po znalezieniu idealnej nieruchomości, musisz upewnić się, że wszystkie formalności są w porządku, zanim podpiszesz jakiekolwiek umowy. Chcesz mieć pewność, że jesteś chroniony w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak podczas transakcji. Najlepiej jest mieć adwokata obecnego, aby upewnić się, że są chronione przez wszystkich obowiązujących przepisów. Dodatkowo zadba on o to, że zarówno sprzedawca i nabywca są po wszystkich właściwych procedurach.

Podczas transakcji można skorzystać z usług zamknięcia nieruchomości w Polsce, aby upewnić się, że wszystko idzie gładko. Będą one reprezentować Cię podczas transakcji i upewnić się, że nie przegapisz żadnych ważnych terminów lub kroków w procesie. Mogą również pomóc w poruszaniu się po wszelkich różnicach w prawie lub procedurach pomiędzy krajami.

Przy odpowiednim doradztwie i przygotowaniu, zakup nieruchomości w Polsce może być doskonałą decyzją inwestycyjną. Znając podstawy inwestowania w nieruchomości, przeprowadzając dokładne badania przed podjęciem decyzji o zakupie i podejmując odpowiednie środki ostrożności podczas transakcji, można zminimalizować ryzyko związane z tym rodzajem inwestycji i zmaksymalizować szanse na pozytywny wynik.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *