Biznes na Cyprze – 10 powodów, dla których Cypr jest idealnym miejscem dla Twojego biznesu

Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Biznes na Cyprze to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują niskiego opodatkowania. Czy wiesz, że Cypr ma trzecią najwyższą koncentrację przedsiębiorców w UE? Albo że jest to 10. najbardziej konkurencyjny kraj w Europie, według najnowszego raportu Światowego Forum Ekonomicznego? Jeśli nie, to teraz już wiesz! Dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad rozszerzeniem swojej działalności i założeniem sklepu w innym miejscu, mamy dobrą wiadomość. Istnieje wiele powodów, dla których Cypr może być Waszym kolejnym partnerem biznesowym. Widzisz, jak mały może się wydawać dla niektórych, Cypr jest idealnym miejscem dla rozwijających się firm. Oferuje różnorodne możliwości biznesowe w połączeniu z korzyściami podatkowymi i środowiskiem sprzyjającym rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć. Cypr jest doskonały jeśli chcesz posiadać własną firmę i pracować na własny rachunek. Ewentualnie jeśli chcesz założyć międzynarodowy oddział swojej istniejącej firmy. Przeprowadzka na Cypr może być tym, czego potrzebujesz. Oto 10 powodów, dla których Cypr jest idealnym miejscem dla Twojego biznesu.

Gotowe spółki na Cyprze – jak rozpocząć tam biznes?

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Założenie firmy na Cyprze jest łatwe

Jeśli chcesz rozpocząć działalność gospodarczą na Cyprze, a nie masz zbyt wiele pieniędzy, możesz skorzystać z inicjatywy STARTUP. Jest to specjalny program, który oferuje dotacje do 20 000 euro. Ma na celu pomóc osobom, które rozpoczynają działalność gospodarczą i potrzebują pewnej pomocy finansowej. Program oferuje również bezpłatne porady i pomoc dla osób, które chcą założyć firmę na Cyprze. Zwłaszcza dla tych co nie wiedzą od czego zacząć. Jeśli masz trochę więcej pieniędzy, możesz ubiegać się o pożyczkę w Cypryjskiej Agencji Promocji Inwestycji (CIPA). CIPA ma specjalny fundusz dla przedsiębiorców i rozpatrzy Twój wniosek o pożyczkę, jeśli zakładasz biznes, który stworzy miejsca pracy i pobudzi gospodarkę.

Biznes na Cyprze – Możesz korzystać z ulg podatkowych przy prowadzeniu firmy

Na Cyprze stawka podatku dochodowego dla osób samozatrudnionych wynosi 15%. Jeśli jesteś właścicielem firmy, musisz zapłacić podatek korporacyjny w wysokości 15% od swoich zysków. Musisz również płacić podatek od wartości dodanej (VAT) w wysokości 9% od większości towarów i usług. Podczas gdy VAT jest wydatkiem, który musisz uwzględnić przy prowadzeniu firmy. Równocześnie stał się źródłem dochodów dla rządu, co czyni go wygodnym dla wszystkich. Oprócz podatków, będziesz również obciążony składkami brutto na ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie od bezrobocia i inne świadczenia socjalne. Jeśli jednak zatrudniasz przynajmniej jedną osobę, możesz skorzystać z programu Employee Benefits, który daje Ci odliczenie od wynagrodzenia brutto na ubezpieczenie zdrowotne i inne świadczenia socjalne.

Biznes na Cyprze

Istnieje wiele elastycznych przestrzeni biurowych dostępnych do wynajęcia

Jeśli chcesz pracować z domu i szukasz cięcia kosztów, możesz to zrobić na Cyprze. Ale jeśli chcesz wynająć przestrzeń biurową lub jeśli chcesz wynająć biuro i prowadzić stamtąd swój biznes, możesz to również zrobić. Istnieje wiele elastycznych przestrzeni biurowych dostępnych do wynajęcia. Jeśli Twoja firma jest dobrze finansowana i potrzebujesz krótkoterminowego najmu, możesz wynająć przestrzeń biurową dla kadry kierowniczej na rok. W przypadku kiedy potrzebujesz czegoś bardziej trwałego, możesz wybrać biuro serwisowane z długoterminową umową najmu. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, możesz dzielić przestrzeń biurową z innymi firmami i cieszyć się zaletami pracy z większym zespołem bez zobowiązań finansowych.

Cypr posiada jedne z najniższych podatków w Europie. Więcej na ten temat możecie się dowiedzieć tutaj – Europejskie Podatki

Biznes na Cyprze – Siła robocza jest wysoko wykwalifikowana i aktualna

Jeśli chcesz zatrudnić lokalnych pracowników do swojej firmy na Cyprze, możesz być pewien, że ludzie, których zatrudnisz, są wysoko wykwalifikowani i na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi trendami. Cypr ma bardzo wysoki wskaźnik alfabetyzacji i zajmuje wysokie miejsce jeśli chodzi o edukację. System edukacji w tym kraju jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Szkolnictwo na Cyprze jest połączeniem systemu angielskiego i systemu greckiego. System angielski ma reputację produkowania studentów, którzy są kreatywni, krytycznie myślący i dobrze zaokrągleni. System grecki jest znany z tego, że produkuje studentów, którzy są zdyscyplinowani, wysoko wykwalifikowani w sztuce i wysoce biegli w matematyce. Ponadto rząd cypryjski wdrożył kilka programów mających na celu zatrudnianie i szkolenie większej liczby osób.

Biznes na Cyprze – Nikozja jest idealnym miejscem dla firm IT

Jeśli działasz w branży rozwoju, projektowania lub sprzedaży oprogramowania, możesz skorzystać ze świetnego klimatu dla firm IT w Nikozji. W rzeczywistości Nikozja jest idealnym miejscem dla firm IT, aby założyć swoją siedzibę. Miasto znajduje się na drugim miejscu w Europie pod względem atrakcyjności dla międzynarodowych firm do otwierania biur. A także zajmuje miejsce nr 3 na świecie dla miast o najsilniejszym wzroście w sektorze IT. Jeśli zdecydujesz się założyć swoją firmę IT w Nikozji, będziesz czerpać korzyści z bliskości lotniska, dostępu do doskonałych usług telekomunikacyjnych i bliskości centrum finansowego Cypru, Limassol. W rzeczywistości Nikozja cieszy się tak dobrą reputacją w sektorze IT. Jest ona tak dobra, że kilka firm IT przeniosło tam swoje operacje i zatrudniło ponad 1000 osób.

Limassol to najlepszy wybór dla firm produkcyjnych

Jeśli zajmujesz się produkcją lub wytwarzaniem towarów, możesz zdecydować się na założenie sklepu w Limassol na Cyprze. Tutaj możesz cieszyć się niższymi podatkami i bardzo przyjaznym dla biznesu środowiskiem. A jeśli jesteś początkującą firmą, możesz ubiegać się o dofinansowanie od rządu poprzez Cypryjską Agencję Promocji Inwestycji (CIPA). W zależności od rodzaju produktów, które wytwarzasz, możesz nawet ubiegać się o specjalne korzyści podatkowe. Na przykład, jeśli produkujesz przedmioty zaawansowane technologicznie, możesz otrzymać 10% redukcję podatku dochodowego. Dodatkowo 10% redukcję od kwoty brutto podatku od osób prawnych przez pięć lat.

Famagusta jest doskonałą bazą, jeśli działasz w branży turystycznej

Branża turystyczna jest jedną z najbardziej dochodowych branż na Cyprze. W rzeczywistości, według Tourism Authority of Cyprus, branża ta zatrudnia około 280 000 osób i stanowi około 10% PKB kraju. Jeśli zajmujesz się turystyką i chcesz założyć swoją działalność na Cyprze, zalecamy rozważenie bazy w Famaguście. W ciągu ostatnich kilku lat miasto Famagusta odnotowało boom w turystyce, zwłaszcza z Rosji i Bliskiego Wschodu. Jeśli więc chcesz wykorzystać ten trend, możesz założyć swoją działalność w Famaguście. Miasto znajduje się w pobliżu lotniska Lame Johnny’ego. Równoczęnie może pochwalić się doskonałymi połączeniami transportowymi, które ułatwiają turystom dotarcie na miejsce.

Biznes na Cyprze – Europejski Cypr

Cypr ma silne powiązania z Europą i wszystkimi jej wpływami kulturowymi, co czyni go doskonałą odskocznią do rozszerzenia działalności na inne kraje europejskie.

Cypr cieszy się silnymi więzami z wieloma krajami UE i ma potencjał, aby stać się bramą dla firm chcących rozszerzyć działalność na inne rynki europejskie. W rzeczywistości ma on potencjał, aby stać się bramą nie tylko dla UE, ale również dla Bliskiego Wschodu i innych rynków w Azji. Jeśli chcesz rozwinąć swój biznes poza Cyprem, jest wiele opcji dla Ciebie. Możesz założyć spółkę z lokalną firmą i sprzedawać swoje produkty lub usługi pod jej marką. Alternatywnie, możesz stworzyć własną markę i spróbować sprzedać swoje produkty lub usługi w innych krajach.

Turystyka w Cyprze

Jest to świetne miejsce dla usług marketingowych i reklamowych ze względu na ciągłą ekspozycję na turystów, którzy zawsze szukają nowych produktów i lokalizacji

Jeśli jesteś w branży marketingowej lub reklamowej, możesz rozważyć założenie sklepu na Cyprze. Kraj ten jest popularnym miejscem turystycznym, a turyści zawsze szukają nowych produktów i miejsc do odwiedzenia. Jeśli myślisz o pracy w tej branży na Cyprze, możesz rozważyć założenie sklepu w Limassol. Miasto to posiada prężnie działający port, w którym cumują statki wycieczkowe oferujące turystom wiele atrakcji. W związku z tym, jeśli założysz sklep w Limassol, będziesz miał stały kontakt z turystami, którzy zawsze szukają nowych produktów i miejsc do odwiedzenia, gdy są na wakacjach.

Warte uwagi: Mieszkania w Niemczech – Zalety i wady

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *