Jak działa wirtualne biuro?

wirtualne biuro
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zgodnie z obowiązującym prawem, każda działalność gospodarcza musi posiadać adres, pod którym jest ona zarejestrowana. Wirtualne biuro to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą ograniczyć koszty funkcjonowania swojej firmy. To również dobry pomysł dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą by nie rejestrować jej we własnym domu. Przychody początkującego przedsiębiorcy nie zawsze pozwalają na wynajem indywidualnego, stacjonarnego biura wraz z obsługą. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą wirtualne biura. Są to to instytucje oferujące wynajem adresu do rejestracji firmy, spółki, fundacji czy stowarzyszenia. Usługi wirtualnego biura polegają na outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności w danym miejscu. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Czym jest faktoring?

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Wirtualne biuro – zasady działania

Po co Ci wirtualne biuro? Wirtualne biuro to usługa, która polega na „użyczeniu” adresu. Po takiej rejestracji klient-przedsiębiorca ma prawo używania tego adresu jako adresu siedziby. Decydując się na wynajem wirtualnego biura otrzymujesz przede wszystkim fizyczny adres, aby móc zarejestrować własną działalność gospodarczą. Dodatkowo dzięki temu masz możliwość prowadzenia pełnej korespondencji za pośrednictwem biura. Wszelkie działania wykonują pracownicy biura, którzy urzędują stale pod danym adresem. Odbierają przesyłki jednocześnie powiadamiając Cię o ich dostarczeniu. Ponadto wirtualne biura mają w swoich ofertach również wykonywanie skanów listów i natychmiastowe przesyłanie ich do Ciebie, jak odbiorcy. Wirtualne biura często znajdują się w prestiżowych lokalizacjach. Wirtualny adres wynajmowany jest dziesiątkom, a nawet setkom firm. Często zdarza się więc, że pod jednym adresem mamy zarejestrowanych przynajmniej kilkanaście firm. Dodatkowo zapewniają przestrzeń w postaci sal konferencyjnych i biur do prowadzenia spotkań z klientami. Podsumowując, w zależności od wybranej oferty otrzymujesz:

  • adres do rejestracji działalności gospodarczej
  • adres do korespondencji
  • obsługę poczty przychodzącej
  • powiadomienia o poczcie
  • przestrzeń biurową
  • możliwość organizacji spotkań z klientami w siedzibie wirtualnego biura
  • możliwość wykonywania innych czynności biurowych (skanowania, drukowania).

Zapoznaj się również z mniej oczywistymi korzyściami rozwiązania jakim jest wynajęcie wirtualnego biura – Mniej oczywiste korzyści wirtualnego biura.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Wynajem wirtualnego biura – dla kogo?

Jeśli prowadzisz firmę samodzielnie, uprawiasz wolny zawód lub świadczysz swoje usługi online – wirtualne biuro jako siedziba to najlepsze rozwiązanie. Ponadto może być to również doskonały wybór dla przedsiębiorców, którzy bazują np. na cyklicznych, ale rzadkich spotkaniach z klientami. Coraz więcej takich firm, jak agencje marketingowe, biura podatkowe oraz prawne czy przedsiębiorstwa zajmujące się rekrutacją korzysta z tego typu rozwiązań. Adresy wirtualne wybierają więc mali i średni przedsiębiorcy. Jest to także doskonały wariant dla przedsiębiorstw zagranicznych, które rozpoczynają ekspansję na rynkach obcych. Z tego powodu warto, abyś zapoznał się z ofertą i upewnił się w przekonaniu, że to właściwe rozwiązanie!

Warte uwagi: Czego może dotyczyć kontrola skarbowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *