Outsourcing, czyli korzystanie z zasobów zewnętrznych

Outsourcing
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Jeśli nigdy nie spotkałeś się z tym pojęciem, to pewnie nie bardzo wiesz z czym jest związane. Przychodzimy z wyjaśnieniami! Outsourcing to skrót utworzony od trzech słów pochodzących z języka angielskiego – outside (zewnętrzne), resources (zasoby) oraz using (używanie) – Korzystanie z zasobów zewnętrznych. No dobrze, ale co to oznacza w praktyce? Termin ten odnosi się do korzystania z zewnętrznych źródeł, czy też zlecania określonych zadań lub funkcji podmiotom (firmom) zewnętrznym. W praktyce outsourcing polega na przekazaniu przez firmę części zadań, procesów, projektów itp. do realizacji innej, wyspecjalizowanej w tej dziedzinie firmie. Czy warto? Jakie korzyści płyną z outsourcingu? A może to wiele zagrożeń? Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Czym jest faktoring?

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Na czym polega korzystanie z zasobów zewnętrznych?

Korzystanie z zasobów zewnętrznych ma różne oblicza – to m.in. proste projekty usprawniające procesy biznesowe, powodujące wzrost konkurencyjności firmy. Ponadto obniżenie kosztów, np. poprzez wynajem wirtualnego biura, które oferujemy. Jak wiadomo, prowadzenie indywidualnego biura dla własnej firmy generuje ogromne koszty. Do zobowiązań miesięcznych posiadania tradycyjnego biura musisz zaliczyć rachunki, opłaty za media, czynsz. Ponadto do kosztów dochodzą wynagrodzenia dla pracowników biurowych. Jeśli chcesz organizować spotkania, powinieneś liczyć się z kosztami wynajmu sal konferencyjnych. Te wszystkie elementy są ogromnym obciążeniem finansowym. Dzięki wynajęciu wirtualnego wszystkie wymienione wydatki są eliminowane. Firma ponosi wyłącznie regularną opłatę abonamentową, której wysokość uzależniona jest od wybranych wariantów wchodzących w świadczone usługi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Korzystanie z zasobów zewnętrznych poprzez wynajem wirtualnego biura to również zapewnienie swojej firmie wykwalifikowanego personelu, który przejmuje od przedsiębiorcy obowiązki biurowe. Jest to więc oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również czasu! Nasi pracownicy zajmują się odbieraniem poczty, przekierowaniem połączeń, obsługą interesantów. Ponadto pracownicy wirtualnego biura pozostają z Tobą w stałym kontakcie, przekazując Ci najważniejsze informacje.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Outsourcing – korzyści

Podstawowa korzyścią jest oczywiście redukcja kosztów. Nie ulega wątpliwości, że wynajmem wirtualnego biura jest dużo tańszą opcją niż prowadzenie go samodzielnie, dla działań własnej firmy. Ponadto outsourcing umożliwia przedsiębiorcom skoncentrowanie się na zasadniczych celach firmy. Dzięki temu przedsiębiorstwo osiąga lepsze wyniki i rośnie jego wartość rynkowa. To również oszczędność zasobów ludzkich i pominięcie ryzyka związanego z związanego z poszukiwaniem i zatrudnieniem, np. własnych pracowników biurowych.

Najważniejsze korzyści:

  • koncentracja na podstawowych celach działalności,
  • utrzymanie zdecydowanie niższego poziomu zatrudnienia, a przy tym zapewnienie wykwalifikowanego personelu do podstawowych zadań,
  • zapewnienie najwyższej jakości usług.

Z tego powodu warto, abyś zapoznał się z ofertą i upewnił się w przekonaniu, że to właściwe rozwiązanie!

Czy outsourcing to umowa zlecenie?

Korzystanie z zasobów zewnętrznych nie powinno być stawiane na równi z umową zlecenie. W przeciwieństwie do umowy zlecenia, outsourcing jest działaniem długoterminowym i tworzy zupełnie nowy rodzaj więzi pomiędzy firmami. Istnieje szereg przedsiębiorstw, które zlecają niektóre czynności firmom zewnętrznym, właśnie po to, aby oszczędzać czas i pieniądze. Zamiast zajmować się obsługą czynności biurowych, możesz zająć się rozwojem swojej firmy i działaniami z nią związanymi. Warto zlecić część swoich obowiązków wyspecjalizowanym usługodawcom.

Przeczytaj również: Czego może dotyczyć kontrola skarbowa?

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *