Wirtualne biuro a coworking

Coworking
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Wirtualne biuro a coworking. Jak już wspominaliśmy w poprzednich artykułach dotyczących wirtualnego biura – jest to przede wszystkim udogodnienie w postaci udostępnienia adresu do rejestracji firmy. Jednakże co w przypadku, gdy siedzibą Twojej firmy jest adres domowy? Uważamy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać zmiany. Mam na myśli przerejestrowanie firmy na adres wirtualnego biura. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Chyba nikt nie lubi niespodziewanych wizyt nieproszonych gości. Takiej wizyty możesz spodziewać się w każdej chwili ze strony pracowników Urzędu Skarbowego, którzy przyjdą skontrolować działania Twojej firmy. Z tego powodu warto rozgraniczyć miejsce pracy od miejsca życia prywatnego. Ponadto, wirtualne biura często łączy się z przestrzeniami coworkingowymi. Co to właściwie oznacza? Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Ekonomia współdzielenia a wirtualne biura

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Czym jest coworking?

Idea coworkingu powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 90-tych. I choć ma już całkiem długa historię, to w Polsce jest obecne od kilku lat. Coworking to dobre rozwiązanie dla osób, które do pracy potrzebują laptopa. A zatem jest to szczególnie popularne wśród freelancerów, szczególnie wśród programistów, grafików, osób zajmujących się marketingiem, architektów. W ostatnich latach obserwowany jest dynamiczny rozwój sektora powierzchni coworkingowych. Ich zaletą są m.in. niższe niż w przypadku „tradycyjnych” biur ceny wynajmu i możliwość współpracy z innymi działającymi w tej samej lokalizacji przedsiębiorcami.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dlaczego wirtualne biuro jest połączone z coworkingiem?

Coworking to nieodłączna właściwość wirtualnego biura, ponieważ wiemy jak ważne jest oddzielenie przestrzeni prywatnej, w której odpoczywasz, realizujesz swoje pasje czy wykonujesz codzienne czynności od miejsca, które wykorzystujesz do pracy. Możliwość pracy w coworkingu w wirtualnym biurze doceniają szczególnie różnorodni freelancerzy. Dlaczego? Pracując w siedzibie wirtualnego biura, a zarazem siedzibie swojej firmy gdy korzystasz z naszych usług, masz pewność, że nic nie będzie wpływać na rozproszenie Twojej uwagi. Będziesz mógł w pełni poświęcić się rozwijaniu swojego biznesu. Zatem, zamiast zamiast popracować w kawiarni możesz to zrobić w coworkingu.

Ponadto przestrzeń coworkingową może docenić również w sytuacji, gdy np. umówiłeś się z klientem w celu omówienia warunków umowy.  Dobrze jest mieć okazję zrobić to w miejscu, gdzie masz siedzibę swojej firmy. To wygląda zdecydowanie bardziej profesjonalnie. W końcu adres wirtualnego biura widnieje na Twoich wizytówkach jak i na fakturach, które wystawiasz. Bardzo często w przestrzeniach coworkingowych są wydzielone i przygotowane odpowiednie miejsca, by spotkać się z klientem. Możesz tam w ciszy i spokoju dyskutować o warunkach umowy.

Warte uwagi: W czym pomoże Ci dobry telemarketer?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *