Coworking – jakie ma zalety?

zalety coworking
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Pracujesz zdalnie i jesteś niezadowolony z faktu wykonywania pracy w miejscu zamieszania? Rozwiązanie, które proponujemy zupełnie zmieni Twoje postrzeganie miejsca pracy! Coworking to idealne rozwiązanie dla wszystkich zmęczonych pracą w domu. Przestrzeń coworkingowa ma pozytywny wpływ na naszą pracę, samopoczucie i poczucie komfortu czy niezależności. Jakie ma zalety? Dlaczego warto zrezygnować z pracy w domowym zaciszu na rzecz wykonywania jej w przestrzeni coworkingowej? Poznaj szereg zalet, które powinny utwierdzić Cię w przekonaniu, że to doskonała alternatywa dla pracy w domu.

Przeczytaj również: Szacowanie ceny produktu nie musi być trudne

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Zalety – oddzieleni przestrzeni prywatnej od pracowniczej

Badania nad zdrowiem psychicznym Polaków, którzy ze względu na pandemię koronawirusa pracowali z domu wskazują na jego pogorszenie. W zachowaniu balansu życiowego bardzo ważnym jest, abyśmy oddzielali przestań, która służy nam do spędzania czasu z najbliższymi i odpoczynku od miejsca, w którym pracujemy. Pewnie wielu z Was miało okazję przekonać się o tym, że przynoszenie pracy do domu rzadko kończy się sukcesem. Regeneracja i umiejętność oddzielenia życia prywatnego i rodzinnego jest bardzo istotne dla naszego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.  Z tego powodu obowiązki domowe powinniśmy zostawiać w jego zaciszu. Natomiast sprawy biznesowe załatwiać poza domem.

Zalety – Cisza i spokój

 Przestrzenie coworkingowe zostały skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić komfort i ciszę tobie i innym pracownikom. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że jakieś czynniki zewnętrzne spowodują, że będziesz musiał oderwać się od pracy bądź uniemożliwią Ci jej wykonywanie. Decydując się na korzystanie z biur coworkingowych niwelujesz ilość bodźców, które mogłyby utrudnić Ci wykonywanie zdań lub rozproszyć uwagę i skupienie. Pomieszczenia coworkingowe posiadają dobrą akustykę, dzięki której głośne rozmowy współpracowników nie powinny ci przeszkadzać w wykonywaniu swoich obowiązków. Ponadto warto wspomnieć również o klimacie, który panuje w przestrzeni coworkingowej. Wszyscy pracują, skupiają się na swoich obowiązkach. Czy to nie motywujące?

Zalety – Coworking = niższe koszty

Prowadzenie indywidualnego biura dla własnej firmy generuje ogromne koszty. Do zobowiązań miesięcznych posiadania tradycyjnego biura musisz zaliczyć rachunki, opłaty za media, czynsz. Ponadto do kosztów dochodzą wynagrodzenia dla pracowników biurowych, którzy powinni regularnie się doszkalać i poszerzać swoje kompetencje, aby świadczyć dla Ciebie usługi najwyższej jakości. Dzięki korzystaniu z przestrzeni coworkingowej a nie wynajęciu prywatnego biura – wszystkie wymienione wydatki są eliminowane. Ponosisz wyłącznie koszty regularnej opłaty abonamentowej, której wysokość uzależniona jest od wybranych wariantów wchodzących w świadczone usługi. 

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Zalety – możliwość nawiązania biznesowych kontaktów

Coworking, oprócz komfortowej alternatywy dla mieszkania lub kawiarni jest również miejscem poznawania nowych ludzi. Zajmując się własnym biznesem mamy bardzo ograniczoną pulę miejsc, w których możemy choć na chwilę zmienić otoczenie. Coworking jest miejscem poznawania innych, wymiany opinii, rozwoju osobistego i swojej firmy. W tego typu miejscach pracy często zderzają się ze sobą ludzie z różnych branż, wykonujących wolne zawody. Może być to okazja dla freelancerów czy właścicieli małych firm do kreatywnego rozwoju lub nawiązania współpracy mogącej w przyszłości zaowocować pozytywnymi wynikami. Do coworkingu przekonali się programiści, copywriterzy, przedstawiciele najróżniejszych branż. Przekonaj się i ty!

Warte uwagi: Czy jest alternatywa dla JDG

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *