Dlaczego freelancerzy pracują w coworkingu?

Freelancerzy
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Coraz więcej freelancerów korzysta z usług biur coworkingowych. Dają one dużo możliwości, których nie daje własne mieszkanie lub restauracja czy kawiarnia. Popularność coworkingu zaczęła rosnąć właśnie dzięki freelancerom potrzebującym niezależnego miejsca do pracy. Czasy, kiedy freelancerzy swoje obowiązki pracownicze wykonywali w przestrzeni domowej powoli mijają. Coworking zwalnia z konieczności samodzielnego najmu.  Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Zakup nieruchomości w Polsce

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Freelancerzy, czyli kto?

Freelancerzy to osoby pracujące na własny rachunek, niezwiązane etatem z jedną konkretną firmą. Realizują zlecenia od klientów w dziedzinie, w której się specjalizują. Freelancerzy, czyli wolni strzelcy, najczęściej wykonują zawody kreatywne, a firmy zlecają im projekty jednorazowo lub w ramach cyklicznej obsługi. Freelancer może prowadzić własną działalność gospodarczą lub wykonywać zlecenia na podstawie umów cywilnoprawnych. Będąc np. programistą czy grafikiem freelancerem, zamiast przy biurku w korporacji możesz pracować w specjalnie przygotowanej do tego przestrzeni, czyli w biurze coworkingowym.

Co coworking ma im do zaoferowania?

  1. Idealne miejsce do pracy w skupieniu! Ze względu na pandemię koronawirusa freelancerzy przekonali się o tym, że dom nie jest najlepszym miejscem do pracy. Szczególnie jeśli nie mieszkasz sam. W domu zawsze jest coś do zrobienia – posiłek, pranie, spacer z psem – to wszystko zabiera mnóstwo czasu. Ponadto sprawia, że Twoja uwaga jest skutecznie odciągana od tego, co miałeś zamiar robić. Pracując z domu ciężko jest odróżnić czas, który spędzamy w pracy na zadaniach od tego, który poświęcamy sprawom prywatnym. Opcja biura coworkingowego optymalizuje ten proces i pozwala mocniej skupić się na pracy. W biurach coworkingowych nie ma tylu rozpraszaczy, co w domu. Osoby, które wynajmują przestrzeń, chcą pracować w ciszy i spokoju, dlatego w coworkingu  panuje atmosfera sprzyjająca skupieniu i poszanowaniu interesów innych. Nikt Ci nie przeszkadza, a Ty jesteś bardziej produktywny.
  • Możliwość nawiązania kontaktów! Coworking może pomóc w znalezieniu odpowiednich ludzi. Kiedy wchodzisz do przestrzeni coworkingowej, zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś sam ze swoją sytuacją zawodową. Widzisz ludzi napędzanych swoimi projektami, realizujących wytyczone cele biznesowe, przed którymi stoją różne wyzwania. Wiesz, że możesz ich zapytać o radę. Pracując w otoczeniu właścicieli firm, masz tę nieustającą możliwość poznania w coworku swojego inwestora, partnera biznesowego, grona doradców i współpracowników. W biurach coworkingowych freelancerzy bardzo często nawiązują cenne kontakty, które w przyszłości owocują współpracą.
  • Zupełna elastyczność! Praca w coworkingu daje Ci elastyczność. Każdego dnia możesz skorzystać z dowolnego biurka (hot desk) lub wynająć stałe miejsce pracy. Czas spędzony w biurze dopasowujesz do swoich potrzeb. Nie przejmujesz się, że jednego dnia pracujesz 3, a kolejnego 10 godzin. Jeśli pracujesz w zespole z innymi freelancerami, to możesz wynająć mikrobiuro, które dopasujesz do potrzeb zespołu. W niektórych coworkingach funkcjonują mobilne meble i ścianki działowe, które umożliwiają przearanżowanie przestrzeni tak, aby biuro było jak najbardziej komfortowe dla pracowników.

Warte uwagi: System księgowy – Jak skonstruować go w firmie: Przewodnik krok po kroku

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *