Z czego wynika popularność coworkingu?

Popularność coworkingu
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Jak już wspominaliśmy w innych artykułach dotyczących przestrzeni coworkingowej – jej popularność stale rośnie. Co raz więcej pracowników i przedsiębiorców uświadamia sobie, że to doskonała alternatywa dla home office oraz pracy w tradycyjnym biurze. Przedstawiciele branży IT jako jedni z pierwszych zaczęli doceniać możliwości korzystania z przestrzeni współdzielonych z innymi przedstawicielami zupełnie odmiennych branż. Przestrzeń coworkingowa to coś więcej niż tylko miejsce do pracy. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby utwierdzić się w przekonaniu, że popularność coworkingu jest zasadna.

Przeczytaj również: Coworking – jakie ma zalety?

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Popularność, ponieważ utrzymujesz dobre nawyki

Popularność coworkingu to efekt zmian, które mają miejsce na rynku pracy – liczba pracowników zdalnych rośnie z roku na rok. Mimo że praca z domu może wydawać się kuszącą propozycją, nie wszyscy się w niej odnajdują. Dlaczego? Do głównych powodów należy fakt, że nie mamy nad sobą kontrolera w postaci szefa, a za to znajdujemy się w przestrzeni domowej. Co to oznacza? Jak pewnie wszyscy zdajemy sobie sprawę – w domu jest zawsze coś do zrobienia. Drobne porządki? Pranie? Spacer z psem? To wszystko sprawia, że odciągamy się od pracy pod pozorem wykonanie drobnej, nie związanej z nią czynności. To może powodować poważne kłopoty z wypełnianiem obowiązków zawodowych.

No dobrze, ale jaki ma to związek z dobrymi nawykami? Korzystając z przestrzeni coworkingowej opuszczasz dom i udajesz się do coworkingowego biura. Tym samym opuszczasz również wszelkie rozpraszacze, które czyhają na Ciebie w domu. Ponadto dzięki temu możesz rozgraniczyć czas pracy od czasu codziennych obowiązków i odpoczynku. Opuszczasz dom mieszkanie rano i wracać do niego po zakończeniu pracy, oddzielając tym samym życie zawodowe od prywatnego.

Popularność, ponieważ sprzyjające warunki pracy

Decydując się na pracę w coworkingu korzystasz z przestrzeni, w której wszyscy pracują, zajmują się rozwojem firm. Panuje atmosfera skupienia i dyscypliny. W pokoju, w którym pracuje kilkoro niezależnych i kreatywnych ludzi, panuje cisza. Charakter miejsca sprzyja koncentracji i wytężonej pracy, a nie marnowaniu czasu, a to dodatkowo motywuje. Zgłodniałeś lub potrzebujesz chwili by odpocząć? To nie problem! Większość takich firm coworkingowych udostępnia klientom kuchnię lub pomieszczenie socjalne.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Kontakt z ludźmi z różnych branż

Problemem dla dużej ilości osób pracujących nad własnym biznesem lub wykonujących wolny zawód jest stosunkowo niewielki kontakt z innymi ludźmi.  Wynajmując biuro w przestrzeni coworkingowej zdobywamy możliwość poznawania ciekawych ludzi prowadzących małe biznesy takie jak my. Dzięki temu możemy liczyć na nowe kontakty w branży, a w konsekwencji na nawiązanie współpracy z innymi firmami. Pracując w przestrzeni współdzielonej nie tylko zażegnasz uczucie samotności, ale również dostajesz szansę na pozyskanie ciekawych kontaktów, owocnych nie tylko w życiu prywatnym, ale i biznesowym.

Warte uwagi: Coworking jako alternatywa dla tradycyjnego biura

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *