Wirtualne biura a kontrola skarbowa

Kontrola skarbowa
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Jedną z usług Wirtualnego Biura jest możliwość zarejestrowania pod wskazanym adresem swojej działalności gospodarczej. To może wiązać się z kontrolą skarbową w danym miejscu. Najczęściej otrzymuje się pisemne zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli w firmie. Przedsiębiorcy zwykle nie mają dobrych doświadczeń z kontrolami skarbowymi. Jednakże jeżeli nie posiadasz nieścisłości w dokumentach i prowadzisz biznes uczciwie to czym się martwić? Kontrola skarbowa w wirtualnym biurze nie różni się od tej, którą urzędnicy przeprowadziliby w indywidulanie wynajmowanym przez Ciebie biurze lub w domu, jeśli to miejsce wykonywania działalności. W niniejszym artykule chcielibyśmy utwierdzić Cię w przekonaniu, że nie masz się czego obawiać. Rejestracja firmy na adres wirtualnego biura jest całkowicie legalna. Przeczytaj niniejszy artykuł.

Przeczytaj również: Księgowość Europejska – 3 sposoby na utrzymanie zgodności procesów księgowych Twojej firmy z wymogami UE

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Kontrola skarbowa a księgowość w wirtualnym biurze

Jeśli zdecydujesz się na oddelegowanie księgowości do wirtualnego biura, urzędnicy Urzędu Skarbowego nie będą Cię niepokoić w mieszkaniu. To w naszej opinii największa zaleta tej sytuacji. Ponadto pracownicy wirtualnego biura, przez wzgląd na liczbę zarejestrowanych firm, mają bardzo częsty kontakt z kontrolerami i wiedzą, czego się spodziewać.

Kontrola skarbowa – skąd wątpliwości?

Wątpliwości są przede wszystkim spowodowane wzmożonymi kontrolami skarbowymi firm, które są zarejestrowane na wirtualny adres. Jednakże nigdy nie było żadnych okoliczności, które stwierdziłyby nielegalność wirtualnych biur. Patrząc na sprawę zupełnie racjonalnie – gdyby wirtualne biuro było nielegalnie, nie powstawałyby coraz to nowe firmy, które zajmują się pełnym outsourcingiem obsługi biurowej. Ponadto nie byłoby tak wielu przedsiębiorców, którzy korzystaliby z usług wirtualnych siedzib firm. Z tego powodu nie powinieneś obawiać się faktu, że kontrola skarbowa zostanie przeprowadzona w wirtualnym biurze.

Przebieg kontroli skarbowej

Kontrola skarbowa zawsze poprzedzona jest listownym zawiadomieniem, w którym urząd prosi o odpowiedź z umówieniem daty kontroli. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na ten list nie trzeba odpowiadać. Jednakże brak odpowiedzi skutkuje narzuceniem terminu kontroli skarbowej przez urzędników. Jeżeli nie możesz być obecny podczas kontroli, to warto pamiętać, że posiadasz możliwość wyznaczenia osoby reprezentującej Cię podczas tej procedury.

Kontrola skarbowa zazwyczaj odbywa się pod adresem, w którym przechowujesz dokumenty księgowe. Możesz się do niej przygotować! Jeśli księgowością Twojej firmy zajmuje się biuro rachunkowe, nieważny jest adres rejestracyjny firmy, ponieważ urzędnik powinien przeprowadzić kontrolę w siedzibie biura rachunkowego, z którym współpracujesz.

Jednakże jeżeli kontrola skarbowa odbywa się w siedzibie wirtualnego biura, to idealnym wyborem będzie skorzystanie na ten czas z sali konferencyjnej. Jeśli dostęp do niej nie jest uwzględniony w wybranym przez Ciebie pakiecie usług, możesz dodatkowo ją wynająć.

Zwróć uwagę czy urzędnicy, którzy przeprowadzają kontrolę skarbową posiadają upoważnienie do jej przeprowadzenia. Okazanie takiego dokumentu to ich obowiązek. Ponadto upoważnienie powinno zawierać informacje dotyczące dokładnego zakresu tej kontroli. Masz jedynie obowiązek okazać kontrolerowi tylko te dokumenty, do których wglądu jest on uprawniony wspomnianym dokumentem. 

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Warte uwagi: Najlepsze apartamenty w Polsce: Przewodnik po poszukiwaniu nowego domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *