Pożyczki – warto czy nie?

Ograniczenie kosztów - coworking
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Pożyczki pozwalają na szybkie realizowanie bardzo dużej ilości potrzeb materialnych.Wydatków w wakacje jest wyjątkowo wiele. Skąd tylko wziąć na to wszystko fundusze? I do tego najlepiej, aby pieniądze otrzymać szybko, sprawnie i bez większych formalności. Z pewnością istnieje wiele bystrych pomysłów na poradzenie sobie z tym problemem – nie zawsze łatwo będzie przejść do realizacji pomysłu.

Sprawdźcie naszą ofertę Wirtualne Biuro Wrocław.

Przeczytaj również: Czym jest scoring kredytowy?

Pożyczki od ręki – czy to ostateczność?

Wokół szybkich pożyczek narosło wiele różnych kontrowersji. Sam nie nastawiałem się pozytywnie do tego typu zapomóg. Wydawało mi się, że wszędzie wprowadzono jakieś kruczki, nieścisłości i prędzej czy później doprowadzą mnie nieświadomie do błędu. Jak się okazuje, moje domysły były mocno przesadzone. Wystarczy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, w których to zamieszczone są informacje dotyczące dodatkowych kosztów ponoszonych przez pożyczkobiorcę. Według mnie pożyczka ekspresowa będzie świetnym wyjściem dla osób, które potrzebują niewielkiej kwoty pieniędzy w jak najkrótszym czasie. Pamiętajmy jednak, że tego typu zapomogi będą wiązały z ponoszeniem dodatkowych kosztów. Nigdy nie jest tak, że oddamy tyle, ile dostaliśmy. Zawsze ta kwota będzie powiększona o różne opłaty i warto dowiedzieć się zawczasu, ile finalnie będziemy musieli oddać.

Jak uzyskać takie pieniądze? Czy to trudne?

Skorzystanie z tego rodzaju pomocy finansowej jest banalnie proste. Wystarczy spełnić tylko kilka warunków, aby otrzymać kasę do kieszeni. Zwykle pieniądze wypłacane są od ręki, jedynie za okazaniem dowodu osobistego i potwierdzeniem swojej tożsamości. Jak każda zapomoga, tak i ten rodzaj pożyczki będzie wiązał się z koniecznością jej spłaty w określonym terminie. Nie możemy go przegapić czy się spóźnić, ponieważ możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami, których na pewno nie chcielibyśmy spłacać.

Z tego powodu odradzałbym ją osobom, które nie lubią trzymać się terminów i mają słabą pamięć – zapomnienie o spłacie może nas słono kosztować. W innych przypadkach wydaje mi się, że ten rodzaj pomocy materialnej jest całkiem przyjemny i skuteczny. W wyniku tego pozwala on uzupełnić brakujące fundusze i wyjechać na wakacje, kupić potrzebny sprzęt domowy czy zorganizować fajną imprezę. Jednakże zwykle pożyczki nie są wysokie – najpopularniejsze są te do pięciu tysięcy złotych. Można także pożyczyć nieco mniej – dwieście czy pięćset złotych. W sumie zależy to tylko od nas, a w zasadzie to od naszych potrzeb. Warto jednak w portfelu mieć nieco więcej pieniędzy, na „wszelki wypadek”. Nie raz przekonałem się o tym, gdy zdarzył się jakiś wypadek losowy (np. awaria samochodu na drodze).

Interesują was inne artykuły na temat pożyczek i kredytów? Zerknijcie tutaj!

Zewnętrzne źródło finansowania – kredyt

Wakacje kredytowe

Kredyt studencki – warto wiedzieć

Zabezpieczenie kredytów i pożyczek

Ubezpieczenie pomostowe kredytu hipotecznego

Oprocentowanie kredytu – wskaźnik WIBOR

Faktoring a kredyt obrotowy

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Stałe oprocentowanie kredytu

Procent składany a lokaty oszczędnościowe i kredyty

RRSO – jaki ma wpływ na koszt kredytu?

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *