Praca w domu: 5 najlepszych wskazówek, jak przygotować miejsce pracy, by odnieść sukces

Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie dlatego, że już zdecydowałeś, że twoją najlepszą opcją, aby wykonać więcej pracy i rozwijać swoją karierę, jest praca w domu przez co najmniej część dnia. Praca w domu może być wspaniałą okazją dla Ciebie, jeśli masz odpowiednią konfigurację. Wszystko, od biurka po Internet, musi sprzyjać produktywności w zaciszu własnego domu. Czy zastanawiałeś się nad tym czy praca zdalna mogłaby przyjąć się na stałe? Czy to byłaby zadowalająca pracowników możliwość? Praca w domu nie tylko daje Ci kontrolę nad tym, kiedy i gdzie wykonujesz swoją pracę. Równocześnie pozwala zaoszczędzić na kosztach dojazdów, zmniejsza stres i daje więcej czasu członkom rodziny. Jednak korzyści z pracy w domu odblokowują się tylko wtedy, gdy wyposażymy się w odpowiednie wskazówki.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Wyznacz miejsce pracy sprzyjające produktywności

Biurko to najbardziej podstawowy element wyposażenia potrzebny do pracy, ale to także miejsce, w którym spędzamy jedną trzecią naszego życia, więc jest to bardzo ważny element organizacji pracy. Jeśli chcesz uczynić swoje biurko miejscem, w którym możesz być najbardziej produktywny, rozważ następujące kwestie:

  • Oświetlenie- Posiadanie odpowiedniego oświetlenia przy biurku może mieć duży wpływ na to, jak się czujesz, jak bardzo jesteś w stanie się skupić i na ogólną jakość Twojej pracy.
  • Dźwięk– Hałaśliwe otoczenie przynosi efekty odwrotne do zamierzonych, jeśli chodzi o pracę. Kiedy jesteś w domu, chcesz się upewnić, że masz odpowiednią konfigurację dźwięku i że nie jesteś zbyt rozproszony przez hałasy wokół ciebie.
  • Okablowanie/przechowywanie – Upewnij się, że na biurku nie ma plątaniny kabli. Jeśli musisz użyć kabla, schowaj go tak, aby nie przeszkadzał w wizualnej ocenie miejsca pracy. Jeśli masz dużo dokumentów do przetworzenia, przechowuj je w zorganizowany sposób.
  • Ergonomia – Wspomnieliśmy już, że siedzenie przez długi czas nie jest zdrowe dla nikogo. Pamiętaj, aby regularnie wstawać, zmieniać pozycje i odchodzić od biurka na krótką przerwę tak często, jak tego potrzebujesz.

Ergonomiczne ustawienie

Niezależnie od tego, czy siedzisz przy biurku przez cały dzień, czy nie, źle zaprojektowane miejsce pracy może spowodować spustoszenie w Twoim organizmie, prowadząc do bólów i dolegliwości, a także potencjalnie spowalniając Twoją zdolność do pracy. Co więcej, zbyt długie siedzenie w nieprawidłowej pozycji może prowadzić do przewlekłych schorzeń. Mogą to być bóle pleców, bóle głowy i zmęczenie oczu. Możesz nie mieć kontroli nad tym, gdzie siedzisz w pracy, ale kiedy pracujesz w domu, masz pełną kontrolę nad tym, jak siedzisz. Podczas organizowania miejsca pracy należy wykonać następujące czynności, aby zapewnić sobie ergonomiczną pozycję siedzącą:

  • Wybierz krzesło z odpowiednim poziomem podparcia – Trzymaj się z dala od krzeseł, które zachęcają do przyjęcia złej postawy. Zamiast tego znajdź krzesło, które wspiera dolną część pleców i uda.
  • Trzymaj stopy płasko na podłodze. Jeśli musisz użyć podnóżka, upewnij się, że znajduje się on na tym samym poziomie co kolana. Jeśli masz długie nogi i musisz oprzeć stopy na stołku, upewnij się, że jest on mocno osadzony na ziemi.
  • Umieść ekran komputera na wysokości oczu
  • Trzymaj ręce i łokcie blisko ciała
  • Krzyżowanie rąk przed ciałem może nadwyrężyć ramiona i sprawić, że łokcie będą wygięte w nienaturalny sposób. Zamiast tego trzymaj ręce na klawiaturze lub na myszy, a ramiona trzymaj przy boku.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Praca w domu – Upewnij się, że masz do dyspozycji odpowiednie narzędzia

W przypadku niektórych zawodów trzeba kupić konkretny sprzęt, ale ogólnie rzecz biorąc, narzędzia potrzebne do pracy są dostępne w rozsądnej cenie. Jeśli myślisz o uzyskaniu członkostwa w biurze, aby uzyskać dostęp do sprzętu, takiego jak usługi drukowania i internet klasy biznesowej, możesz pomyśleć o uzyskaniu członkostwa, które obejmuje wynajem sprzętu. Jeśli potrzebujesz nowego komputera, jeśli pracujesz w domu, nie musisz mieć wymyślnego komputera ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami. Wystarczy prosty komputer. Jeśli pracujesz z wrażliwymi danymi, możesz rozważyć zainwestowanie w komputer z dyskiem półprzewodnikowym. Jest mniej podatny na włamania niż komputery, które działają na dysku twardym. Możesz również zainwestować w parę słuchawek z redukcją szumów. Pomogą Ci dostroić się do otaczających Cię hałasów, które mogą być bardzo rozpraszające.

Pozostań w kontakcie ze współpracownikami i klientami

Komunikacja jest ważna niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy w domu. Chcesz być w stanie pozostać w kontakcie ze swoimi klientami i współpracownikami. Jeśli pracujesz w sprzedaży, jest to jeszcze ważniejsze! Jeśli pracujesz w domu, możesz mieć pokusę, by się odizolować, ale to nie jest dobry pomysł. Istnieją sposoby, dzięki którym możesz pozostać w kontakcie bez zakłócania przebiegu pracy. Po pierwsze, upewnij się, że masz dobre połączenie internetowe. Nie musi być ono piorunująco szybkie, ale powinno być wystarczająco niezawodne, aby pozostać w kontakcie. Po drugie, rozważ użycie wirtualnej platformy programowej, takiej jak Slack lub Zoom, aby pozostać w kontakcie ze współpracownikami i klientami. Slack to platforma, która może być wykorzystywana do wielu zastosowań. W tym do utrzymywania kontaktu z zespołem, ustawiania spotkań online oraz wysyłania plików tam i z powrotem. Zoom to oprogramowanie, które może być wykorzystywane do prowadzenia rozmów konferencyjnych. Co zaskakujące, co raz więcej firm i dużych korporacji przeprowadza spotkania biznesowe zdalnie! Jakie płyną z tego korzyści? Najbardziej zauważalną jest fakt, że uczestniczymy w spotkaniu w bardzo komfortowych warunkach, ograniczamy poziom stresu, czujemy się bardziej swobodnie.

Praca w domu

Wydzielone miejsce do pracy

Jeśli masz w domu wydzielone miejsce do pracy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz skupiony na swojej pracy. Po pewnym czasie, jeśli pracujesz w tym samym miejscu, możesz zacząć zauważać coraz więcej rzeczy, które trzeba zrobić. Kiedy pracujesz w domu, chcesz upewnić się, że masz oddzielne miejsce do pracy. Może to być tak proste, jak stworzenie kąta w domu, gdzie praca jest jedyną rzeczą, którą robisz. Jeśli masz dzieci, ważne jest, aby wiedziały, że ten obszar jest poza granicami.

Możesz też stworzyć w domu zakątek, w którym masz swój komputer i nie ma wizualnego połączenia z niczym innym. Możesz również stworzyć wizualne przypomnienie, że jesteś w pracy, umieszczając znak z napisem “Pracuję w domu“. Użyj wizualnego wyzwalacza, jak para butów specyficznych dla pracy, które zakładasz, gdy chcesz być w pełni oddany swojej pracy. Para butów specyficznych dla pracy jest wizualnym przypomnieniem, że pracujesz i powinieneś pozostać na tym skupiony.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *