Coworking jako alternatywa dla tradycyjnego biura

Coworking
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Osoba, która zakłada jednoosobową działalność gospodarczą, nie ma obowiązku korzystania z osobnego biura w celu jej prowadzenia. Firma może zostać zarejestrowana w mieszkaniu przedsiębiorcy bądź pod innym dogodnym dla niego adresem. Natomiast w sytuacji, gdy w przestrzeni mieszkalnej nie ma odpowiednich warunków do pracy, z pomocą przychodzi coworking. Jest to rozwiązanie dla właścicieli młodych firm, którzy nie mają funduszy na własne biuro, ale również dla osób, które jednocześnie szukają oszczędności oraz profesjonalnego miejsca do pracy. Jako pierwsi do coworkingu przekonali się freelancerzy ze względu na charakter ich pracy. Z czasem jednak rozwiązanie to staje się co raz bardziej popularne wśród przedstawicieli różnych branż i firm. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Usunięcie art 44 z kodeksu

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Czym jest coworking?

Coworking to po prostu określenie na wspólne biuro do pracy. Mam na myśli powierzchnię współdzieloną przez zupełnie obce osoby, zajmujące się różnymi profesjami. Jaka może być zaleta pracy wśród specjalistów z różnych branż? Nawiązanie kontaktów! Ponadto atmosfera pracy, która charakteryzuje się ogólnym skupieniem oraz zwróceniem uwagi na swoje pracownicze cele. Jeśli wokół nas wszyscy pracują jest to czynnik motywacyjny by również zająć się swoją praca. Wszelkich pracowników korzystających z przestrzeni coworkingowej łączy biuro. Ma  ono najczęściej ma formę openspace, czyli otwartej przestrzeni, na której umieszczono dużą liczbę biurek przystosowanych do pracy. Wraz z rozwojem coworkingu rozszerzyła się również oferta wynajmu zorganizowanej przestrzeni. Obecnie przedsiębiorca może wybrać pomiędzy biurkiem, biurkiem wraz ze sprzętem, oddzielnym pokojem bądź salą przeznaczoną dla większego zespołu. Ponadto zupełnie zmienia pojęcie miejsca pracy. Dodatkowo to właściciel własnego biznesu dopasowuje czas wynajmu do swoich potrzeb. Biurko w ramach coworkingu można wynająć na godziny, dni, a nawet tygodnie.

Ponadto w wielu miejscach poza biurkiem, krzesłem, dostępem do sieci elektrycznej i Internetu, możesz także korzystać z zaplecza sanitarnego oraz kuchni. Dodatkowo, niektóre biura coworkingowe oferują swoim klientom możliwość zarejestrowania na adres coworku firmy lub adresu do korespondencji. Daje to przedsiębiorcom możliwość całkowitego oddzielenia pracy od życia prywatnego. W razie spotkania z kontrahentem mogą również korzystać z sal konferencyjnych. Częstym standardem jest miejsce parkingowe.

Tradycyjne biura to już przeszłość!

Mimo, że wiele osób ceni sobie pracę w samodzielnie przygotowanej przestrzeni, która jest przestrzenią indywidualną, to jednak wzrasta odsetek przedsiębiorców i pracowników, którzy dostrzegają wiele pozytywnych stron w pracy pośród innych ludzi. Uważamy, że nie warto wynajmować bądź kupować biura, by mieć miejsce do samodzielnej pracy. Przestrzenie coworkingowe zaspokajają wszelkie potrzeby. Jeszcze przed pandemią wiele dużych firm, w tym Microsoft, IBM, Ford, KPMG, Verizon, AT&T i Salesforce, wysyłało duże grupy swoich pracowników do pracy w przestrzeniach coworkingowych. W 2019 r. najbardziej znana firma coworkingowa, WeWork, poinformowała, że 40% jej klientów pracowało dla firm zatrudniających co najmniej 500 pracowników, w porównaniu z 30% w 2018 r., a pracownicy korporacji to najszybciej rosnąca grupa klientów firmy. Inne przestrzenie coworkingowe informują o podobnych trendach i sugerują, że są gotowe na przyjęcie większej liczby pracowników korporacyjnych.

No dobrze, ale dlaczego nie lepiej pracować z domu? Jest duże grono przedsiębiorców, które lubi swobodę i elastyczność pracy w domu. Jednakże praca w domu może okazać się mniej efektywna ze względu na bardzo dużą ilość rozpraszaczy. Hałas, natłok obowiązków domowych oraz bliska odległość od lodówki i łóżka może sprawić, że trudno będzie Ci w pełni zając się pracą.

Warte uwagi: ABC sprzedaży w Internecie

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *