Coworkingowe mity

Coworking - mity
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Coworking to nadal stosunkowo nowy sposób pracy i prawda jest taka, że nie wszyscy wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Wokół pracy w coworku wyrosło kilka mitów, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Nie warto wierzyć w żaden mit! Postanowiliśmy napisać niniejszy artykuł, aby je obalić. Zachęcamy do przeczytania.

Przeczytaj również: Ograniczenie kosztów dzięki coworkingowi

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Coworking tylko dla osób wykonujących wolny zawód

Skąd pochodzi przekonanie, że z przestrzeni coworkingowych korzystają tylko przedstawiciele wolnych zawód? Uważamy, że ten mit może być spowodowany tym, że zanim coworking zyskał dużą popularność, z tego rozwiązania korzystali właśnie głównie freelancerzy, np. programiści, copywriterzy, graficy. Jednakże z czasem się to zmieniło. Wiele biur coworkingowych świadczy usługi również dla niewielkich firm, które zatrudniają nawet 5-6 pracowników. Nic w przestrzeni coworkingowej nie powoduje ograniczeń. Mam na myśli fakt, że to doskonałe rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, dla freelancera, jak i małej firmy.

Mit  2 – Coworking to niepotrzebny wydatek, przecież można pracować w kawiarni

Oczywiście można pracować w kawiarni. Ale czy warto? Siadasz przy stoliku i zamawiasz pyszną kawę. Otwierasz laptopa i dokumenty i nagle okazuje się, że łącze internetowe działa zbyt wolno, gniazdka elektryczne są już zajęte, a muzyka lecąca w tyle sprawia, że nie możesz się skupić. Oszczędź sobie tego rozproszenia. Kawiarnie, restauracje czy puby nie są przystosowane do pracy. Nie mamy wpływu na to, kto usiądzie przy stoliku obok. Mogą rozpraszać Cię głośne rozmowy, sprzęty kuchenne, nieodpowiednia atmosfera.

Coworking to przystosowane do pracy powierzchnie biurowe, w których te problemy nie istnieją, a wysokie koszty to wynajmu to totalny mit. Miesięczny wynajem biurka może kosztować Cię zaledwie kilkaset złotych. Jest wręcz przeciwnie! Wynajem przestrzeni coworkingowej generuje wiele oszczędności!

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Mit 3 – Coworking to długoterminowe zobowiązania

To nie prawda! Sam decydujesz o tym, na jaki czas chcesz wynająć biuro coworkingowe. Możesz zrobić to tylko na próbę, np. na okres jednego miesiąca i nie zostaniesz zobowiązany do podpisania kolejnej umowy. Biura oferują bardzo elastyczne warunki najmu starając się dostosować ofertę do bieżących potrzeb potencjalnych najemców. Ponadto większość coworków proponuje dzień próbny. Uważamy, że warto skorzystać z takiej możliwości, aby sprawdzić czy to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie. Jeśli wciąż nie czujesz się przekonany – poznaj zalety coworkingu.

Warte uwagi: Coworking jako alternatywa dla tradycyjnego biura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *