W czym pomoże Ci dobry telemarketer?

Coworking zmienia pojęcie miejsca pracy
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

W czym pomoże Ci dobry telemarketer? – Telemarketer to najbardziej pogardzany i wyśmiewany zawód jak można sobie wyobrazić. Pytanie czy słusznie ? Z czego bierze się takie podejście do tej profesji ?

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Oto kilka powodów

  • Telemarketerzy, których wszyscy znamy to nieprzeszkoleni w profesjonalnej obsłudze klienta studenci. Ci młodzi ludzie chcą po prostu zarobić na studia. Uważają, że to prosty sposób na szybkie zdobycie pieniędzy. Nic bardziej mylnego.
  • Duża rotacja w tym zawodzie. Sprzedaż telefoniczna jest bardzo wymagającą pracą – oczywiście wbrew temu co się powszechnie uważa
  • Telemarketer najczęściej nie pracuje na własnej bazie klientów, Nie zna ich nie wie dokąd dzwoni, nie sprawdza profilu kupującego. Jest to jeden z powodów marnych efektów prowadzonych działań.
  • Innym powodem jest brak profesjonalnych szkoleń dla pracowników działań call center

Niestety, tak prowadzony telemarketing, nie wróży nic dobrego dla Twojej firmy. Wręcz przeciwnie, będzie odstraszał klientów.

W czym pomoże Ci dobry telemarketer? – Jak znaleźć telemarketera profesjonalistę.

Być może komuś może się to wydawać śmieszne, ale istnieją profesjonalni telemarketerzy. Takie osoby pracują na własnych, zweryfikowanych i wyprofilowanych bazach klientów. To z reguły freelanserzy, rozliczający się ze zleceniodawcą w ramach kontraktu B2B. Ich wynagrodzenie jest z reguły trudne do oszacowania. Składa się z części podstawowej oraz prowizji za pozyskanie klienta. Nawiązując współpracę z profesjonalistą mamy gwarancję znajomości tematu. Taka osoba to świetne wsparcie dla zespołu handlowego. Podsyłane przez telemarketera leady są wyselekcjonowane, przedstawiciel handlowy ma więc dużo większą szansę na zamknięcie sprzedaży, niż gdyby jechał ” w ciemno” do klienta. Poza tym telemarketer wykonuje za handlowca większą część pracy związanej z pozyskaniem klienta.

Warte uwagi: Outsourcing, czyli korzystanie z zasobów zewnętrznych

  • Sprawdzi z kim właściwie należy rozmawiać na temat oferty.
  • Zdobędzie jej dane, to jest imię, nazwisko, stanowisko, e-mail oraz numer służbowego telefonu. Co ważne nie wymusi podanie tych danych umawiając po prostu spotkanie.
  • Telemarketerzy obsłużą również follow up oraz działania posprzedażowe.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *