Amerykańskie spółki – 4 Różne rodzaje struktur firmowych: Która jest najlepsza dla Twojego biznesu?

Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Amerykańskie spółki oferują wiele modeli podatkowych i właścicielskich . Kiedy uruchamiasz nową firmę i zaczynasz planować rozwój, prawdopodobnie będziesz miał pytania dotyczące najlepszej struktury firmy dla Twojej organizacji. W końcu istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu, jaki rodzaj podmiotu gospodarczego najlepiej dostosuje się do potrzeb i sytuacji. Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz nowy biznes, czy rozwijasz istniejący, ważne jest, aby poświęcić czas na zbadanie potencjalnych struktur firmy i tego, jak mogą one wpłynąć na Twoją firmę w przyszłości. W końcu sposób, w jaki działa Twoja firma, wpływa na kilka czynników, takich jak:

Ten wpis na blogu obejmie główne rodzaje struktur biznesowych i co one oznaczają dla przedsiębiorców z zasad rachunkowości .

Amerykańskie spółki

Amerykańskie spółki – Co to jest struktura firmy?

Struktura firmy odnosi się do rodzaju podmiotu gospodarczego, pod którym działa Twoja organizacja. Istnieją cztery główne rodzaje struktur biznesowych, z których każdy ma swój własny zestaw zalet i wad. Typ struktury firmy, który wybierzesz podczas rozpoczynania działalności, może mieć duży wpływ na przyszły sukces Twojej organizacji. Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy określaniu, który rodzaj struktury firmy najlepiej dostosuje się do Twoich potrzeb i sytuacji. Należą do nich: ilość dostępnego kapitału, okoliczności osobiste (takie jak doświadczenie i wiedza), rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej i inne.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów firm w USA są spółki z Delaware.

Amerykańskie spółki – Korporacja

Korporacja to rodzaj struktury biznesowej, w której organizację traktuje się jako odrębny podmiot prawny od swoich właścicieli. Jeśli firma zostanie kiedykolwiek pozwana lub będzie miała długi do spłacenia, właściciele nie ponoszą osobistej odpowiedzialni za te długi. Właściciele, znani również jako udziałowcy, są odpowiedzialni za zarządzanie firmą i podejmowanie decyzji biznesowych. Korporacje opodatkowuje się jako odrębne podmioty i mają kilka zalet w porównaniu z innymi rodzajami podmiotów gospodarczych. Dobrze nadają się do firm, w których właściciele chcą pozyskać fundusze od inwestorów, posiadają znaczne aktywa i chcą oferować akcje. Korporacje są często dobrze dopasowane do branż o wysokim poziomie ryzyka, dużych długach lub wysokich wypływach gotówki.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (lub LLC) to rodzaj struktury biznesowej, w której właściciele są traktowani jako odrębny podmiot prawny od samej firmy. Oznacza to, że właściciele LLC nie są osobiście odpowiedzialni za długi biznesowe, jeśli firma zbankrutuje. Większość państw nie nakłada również na spółki LLC rocznych opłat licencyjnych lub rejestracyjnych. Spółki LLC opodatkowuje się jako podmioty przechodnie. Oznacza to, że ich właściciele zgłaszają dochód z działalności gospodarczej na swoich osobistych deklaracjach podatkowych. Spółki LLC dobrze nadają się do firm, w których właściciele chcą kontrolować działalność firmy. Chcą oferować akcje, ale chcą chronić osobisty majątek. Spółki LLC są powszechnie używane przez profesjonalistów, takich jak księgowi i lekarze.

Spółka komandytowa

Spółka komandytowa to rodzaj struktury biznesowej, która łączy elementy spółek jawnych i korporacji. Spółki komandytowe tworzy się pomiędzy dwoma rodzajami podmiotów – komplementariuszami i komandytariuszami. Komplementariusze są odpowiedzialni za zarządzanie firmą i podejmują codzienne decyzje. Komandytariusze natomiast wnoszą wkład pieniężny do spółki, ale nie zarządzają jej działalnością. Spółki komandytowe dobrze nadają się dla firm, w których jest kilku inwestorów, ale nie chcą, aby byli oni aktywni w zarządzaniu firmą.

Spółka jednoosobowa

Spółka jednoosobowa jest najprostszym i najczęściej spotykanym rodzajem struktury biznesowej. Jest to rodzaj biznesu, w którym jedna osoba jest właścicielem i prowadzi firmę jako przedłużenie swoich finansów osobistych. Nie opodatkowuje się jako oddzielne podmioty i nie muszą składać wniosku o specjalną licencję biznesową. Dobrze nadaje się do biznesów, w których właściciel nie chce pozyskiwać kapitału zewnętrznego i nie musi chronić majątku osobistego przed długami biznesowymi.

Przeczytaj też na temat: Zakup nieruchomości w Polsce

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *