Ekonomia współdzielenia a wirtualne biura

Coworking
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Zjawiskiem, na które zwraca się coraz częściej uwagę w państwach członkowskich Unii Europejskiej, jest sharing economy albo collaborative economy. W Polsce to po prostu ekonomia współdzielenia. Szybki rozrost sektora związanego z nowymi technologiami powoduje stały rozwój nowych i konkurencyjnych (nie tylko cenowo) usług, które według Komisji Europejskiej mogą z korzyścią wpłynąć na wzrost gospodarczy, o ile będą regulowane i rozwijane w odpowiedzialny sposób. Przykładem ekonomii współdzielenia jest właśnie wynajem wirtualnych biur, czyli przestrzeni łączonej z innymi firmami. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Oszczędność jaką zapewnia wirtualne biuro

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Ekonomia współdzielenia – wyjaśnienia

Czym jest ekonomia współdzielenia? Definicja określa ją jako zjawisko, które „bazuje na skłonności ludzi do współpracy, pomagania innym i dzielenia się swoim czasem oraz zasobami, które jest odwzajemniane w różny sposób materialny i pozamaterialny”. Narodził się on po kryzysie w 2008 roku. Jest to zjawisko społeczne jak i ekonomiczne. O gospodarce opartej na współdzieleniu mówi się jako o prawdziwej rewolucji.

Do najbardziej znanych przykładów firm bazujących na Sharing Economy należą Uber i Airbnb. Na pierwszej platformie osoby prywatne współdzielą usługi transportowe, a na drugiej należące do nich miejsca noclegowe – mieszkania, apartamenty, domy. Inne znane przykłady obecnych na rynku firm opartych na modelu współdzielenia to także Spotify oraz BlaBlaCar.

Dlaczego wynajem wirtualnego biura to przykład ekonomii współdzielenia?

Jak już wspomnieliśmy poniekąd powyżej, ekonomia współdzielenia opiera się na przekonaniu, że nie trzeba posiadać danej rzeczy na własność, by móc jej używać. Wszelkie środki transportu, takie jak rower, hulajnoga elektryczna czy nawet samochód możesz wypożyczyć. Sytuacja wygląda zupełnie podobnie, jeśli chodzi o biuro! Możesz skorzystać z przestrzeni współdzielonej z innymi, nie musisz szukać i wynajmować indywidualnego biura.

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Współdzielenie przestrzeni poprzez wynajem wirtualnego biura

Dlaczego to doskonałe rozwiązanie? Korzystając z wirtualnego biura znacznie ograniczasz koszty prowadzenia swojej firmy. Nie musisz szukać powierzchni biurowej, wyposażać biura w potrzebne sprzęty i meble. Decydując się na wynajem biura wirtualnego, masz do dyspozycji przestrzeń, która jest już przystosowania do Twoich firmowych działań. Wystarczy, że podpiszesz umowę i będziesz opłacał abonament za usługę współdzielenia biurowej przestrzeni. Ponadto nie musisz martwić się o zatrudnienie personelu, który sprzątałby Twoje samodzielne biuro bądź obsługiwał jego sekretariat.

Koszt abonamentu w wirtualnym biurze i coworkingu jest nieporównywalnie niższy od opłacania czynszu i opłat za osobne, niezależne biuro.

Warte uwagi: Zalety wynajmu wirtualnego biura

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *