Leasing konsumencki – czy to się opłaca?

Leasing konsumencki
Kliknij aby ocenić!
[Suma: 0 Średnia: 0]

Leasing konsumencki to relatywnie nowa forma finansowania zakupu pojazdu. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tego typu usługami. Wiele osób nie ma pojęcia, na czym dokładnie polega taka oferta. Czy leasing konsumencki jest korzystny? Czy możemy dzięki niemu zaoszczędzić? Poniżej przedstawiono odpowiedzi na te pytania.

Przeczytaj również o innych rodzajach leasingu: Leasing – rodzaje

Zapoznaj się z ofertą naszego biura – Wirtualne Biruo Wrocław

Leasing konsumencki?

Leasing konsumencki jest tym samym, co tradycyjny leasing dla firm. Różnica polega na tym, że oferują go osobom prywatnym, a nie przedsiębiorstwom. Ponadto osoby korzystające z leasingu muszą stosować się do warunków umowy (określony jest w niej np. roczny limit kilometrów, miejsce serwisowania pojazdu, czy też wysokość miesięcznej raty). Trzeba wiedzieć, że większość firm leasingowych narzuca nam konieczność wykupienia pełnego ubezpieczenia. W jego skład wchodzi nie tylko polisa OC, ale również AC oraz NNW. Zobowiązani są do tego wszyscy klienci, a nie tylko ci, którzy potrzebują dodatkowej ochrony. Musimy więc liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Z drugiej strony leasing konsumencki ma również wiele zalet. Największym plusem jest to, że raty leasingowe są relatywnie nisko oprocentowane. W porównaniu z kredytem bankowym, leasing jest o wiele tańszy, a tym samym korzystniejszy. Dobrze również wiedzieć, że tego typu forma finansowania obejmuje nie tylko nowe pojazdy, ale również używane. Za pojazdy uważa się oczywiście nie tylko samochody, ale również motory, quady, a także wiele innych. Umowę leasingową można elastycznie dostosować do własnych potrzeb.

Od czego zależy wartość pojazdu?

Wiele osób zastanawia się, czy leasing konsumencki nakłada na nas ograniczenia, jeśli chodzi o wartość pojazdu. Przedsiębiorstwo leasingowe nie narzuca górnego limitu, jednak wszystko zależy od naszej zdolności kredytowej. W pierwszej kolejności zostaną przeanalizowane nasze możliwości finansowe. Na ich podstawie zostanie określona maksymalne wartość pojazdu. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla przedsiębiorstwa leasingowego,które musi mieć gwarancję tego, że posiadamy zdolność do spłaty rat.

Jak wygląda kwestia podatku dochodowego w przypadku leasingu konsumenckiego? Przeczytaj!

W przypadku leasingu nie jesteśmy prawnymi właścicielami pojazdu. Oczywiście możemy starać się o jego wykupienie jeszcze przed terminem zakończenia umowy. Pamiętajmy jednak, że nie każde przedsiębiorstwo leasingowe pozwala wykupić auto w dowolnym momencie. Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić, ile rat należy spłacić, aby posiadać możliwość wykupienia pojazdu. Jest to jeden z najważniejszych parametrów, o ile oczywiście planujemy w przyszłości wykupić auto.

Interesują was inne artykuły na temat pożyczek i kredytów? Zerknijcie tutaj!

Zewnętrzne źródło finansowania – kredyt

Wakacje kredytowe

Kredyt studencki – warto wiedzieć

Zabezpieczenie kredytów i pożyczek

Ubezpieczenie pomostowe kredytu hipotecznego

Oprocentowanie kredytu – wskaźnik WIBOR

Faktoring a kredyt obrotowy

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Stałe oprocentowanie kredytu

Procent składany a lokaty oszczędnościowe i kredyty

RRSO – jaki ma wpływ na koszt kredytu?

Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Wirtualne biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *